Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

20160508 125105W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 8 maja 2016 roku w naszej Parafii grupa sześciorga dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Byli to: Anna Katarzyńska, Kinga Mirek, Dawid Bigaj, Mateusz Nowak, Michał Nowakowski i Tomasz Opalony. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć tutaj

Liturgia rozpoczęła się przy grocie Matki Bożej od pokropienia wodą święconą i błogosławieństwa rodziców. Następnie w procesji udaliśmy się do kościoła, by sprawować uroczystą Eucharystię. We Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz Piotr Żydek SDS, a homilię wygłosił ks. Robert Stachowicz SDS czynny udział brały dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodzice.

Dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Jezusa do swojego serca przez cały tydzień będą uczestniczyły w nabożeństwach „białego Tygodnia”, a 30 maja udadzą się wraz z rodzicami i najbliższymi na Jasną Górę, aby u stóp Matki Bożej podziękować za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach pierwszokomunijnych, aby zawsze pozostały wierne Jezusowi i jak najczęściej się z Nim jednoczyły w Komunii Świętej.