Spotkanie Młodych - 24 września 2016

IMG 20160924 21475024 września 2016 r. w naszym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, niemal 200 osób z różnych stron Polski, spotkało się na Salwatoriańskim Spotkaniu Młodych. W myśl hasła POZNAJ SWOJĄ TWARZ, młodzież szukała odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące życia, chrześcijańskiej tożsamości i wiary. Jednym z gości specjalnych był Mirek KOLAH Kolczyk, były przestępca, narkoman i więzień, a dziś mąż, ojciec, raper, autor projektu dotyczącego uzależnień Antymina (zdjęcia z wydarzenia zobaczysz tutaj). 

Podzielił się nie tylko świadectwem swojego życia, ale wskazał młodzieży wskazówki, którymi muszą kierować się w codzienności, by nie stracić Boga z oczu.

Wielką niespodzianką dla wielu był tancerz i choreograf Rafał Maserak, który porwał do tańca niemal wszystkich. Ale był także czas na spotkania w apostolatach, gdzie podsumowaliśmy tegoroczne wakacje i mówiliśmy o planach na przyszłość.

Niesamowitym doświadczeniem wiary była droga krzyżowa w parku, a także nabożeństwo uwielbienia przygotowane przez zespół N.O.E. Osobiście każdy mógł spotkać się z Bogiem w sakramencie spowiedzi św., a także, choć na moment usiąść i zawierzyć Mu wszystko i wszystkich.

Spotkanie zakończyło się Eucharystią i Hołdem Fatimskim przy Grocie, której tradycyjnie przewodniczył prowincjał Salwatorianów ks. Piotr Filas SDS. Mamy nadzieję, że każdy z obecnych na sobotnim czuwaniu, naładował swoje akumulatory Bogiem i wraca do codzienności z nową mocą!