Ogłoszenia parafialne

Piąta Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

Czwarta Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019

1. W dzisiejszą niedzielę - Dobrego Pasterza - przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

Trzecia Niedziela Wielkanocna

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. We wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale często wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże. Niech Biblia zajmuje naczelne miejsce w naszej rodzinie.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019

1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu za dar miłosierdzia, za dar sakramentu pokuty. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Po każdej dzisiejszej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przy wyjściach z kościoła znajduje się książeczka – modlitewnik, zachęcamy do zabrania i korzystania z tej pozycji.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.