17 Niedziela zwykła - 26 lipca 2020

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. nastąpi modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie samochodów. Wszystkich, którzy pragną, by poświęcić ich pojazdy, prosimy o pozostanie w kościele, a następnie, po modlitwie, o udanie się do swoich samochodów. Kapłan podejdzie do każdego samochodu i dokona poświęcenia. 
 
2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Joachim Strzelecki, a w ubiegłym tygodniu imieniny obchodził br. Erwin Januszewski. Msza św. w intencji Solenizantów odprawiona zostanie we wtorek, 28 lipca, o godz. 7.00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
   - w środę, 29 lipca – wspomnienie św. Marty,
   - w piątek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
   - w sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 
4. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny, tzw. Odpust Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu to: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Ponadto wymagane jest wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
 
6. Zbliża się miesiąc sierpień, poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Przez cały miesiąc sierpień w poleconych intencjach będziemy sprawować Msze św. Przy wyjściach z kościoła leżą karteczki. Wypisane w poleconych intencjach można składać w zakrystii. 
 
7. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki w godz. 16.00 – 17.00. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. 
 
8. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.