20 Niedziela zwykła - 16 sierpnia 2020 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie wczorajszego „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją. Zapraszamy już teraz na kolejne czuwanie, które odbędzie się 12 września br.
 
2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, dzisiaj po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek, przeznaczonych na pomoc poszkodowanym w wyniku wybuchu w Bejrucie. Za każdy złożony dar składamy już teraz serdeczne „Bóg zapłać”.
 
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 17 sierpnia – święto św. Jacka, prezbitera, Patrona Archidiecezji Krakowskiej,
- w czwartek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
- w piątek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
- w sobotę, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
 
5. Za tydzień, po każdej Mszy św., w zakrystii będzie można odebrać deklaracje na zapisy do przygotowania do Pierwszej Komunii św. dla rodziców dzieci z klas III, oraz deklaracje na zapisy do przygotowania do bierzmowania dla młodzieży z klas VII. Spotkania organizacyjne odbędą się w połowie września.  
 
6. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.