23 Niedziela zwykła - 6 września 2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w wtorek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 
 
2. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest dniem składania ślubów zakonnych przez kleryków i braci w naszym Zgromadzeniu. W tym dniu swoją profesję zakonną odnowi, posługujący w naszej wspólnocie, br. Sokol Gilaj. Brata Sokola i wszystkich składających śluby polecamy Waszej modlitewnej pamięci. 
 
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. Od 1 września, po wakacyjnej przerwie, wznowiona została możliwość korzystania z sakramentu pokuty w ramach tzw. „stałego konfesjonału”: rano w godz. 6.30 – 7.00, wieczorem w godz. 17.30 – 18.15, a także, od wtorku do soboty,  w południe w godz. 10.00 – 12.00. Dyżury spowiedników posługujących w godzinach południowych zamieszczone są na stronie internetowej parafii w zakładce „Stały konfesjonał”.
 
5. Od jutra kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i czwartki w godz. 16.00 – 17.00. Bardzo prosimy wszystkich, którzy pragną załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej, o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.
 
6. W sobotę, 12 września, zapraszamy na kolejne w tym roku czuwanie fatimskie. Rozpocznie je Droga Krzyżowa o godz. 19.00. O godz. 20.00 odmówimy część radosną różańca. Mszy św. o godz. 21.00 i procesji przewodniczyć będzie ks. Jerzy Morański,  salwatorianin z Bagna. O godz. 23.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i część światła różańca. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Z Różańca o godz. 20.00 i Mszy św. o godz. 21.00 będzie prowadzona transmisja. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. 
 
8. Dzisiaj, po każdej Mszy św., w zakrystii można jeszcze odebrać deklaracje na zapisy do przygotowania do Pierwszej Komunii św. dla rodziców dzieci z klas III, oraz deklaracje na zapisy do przygotowania do bierzmowania dla młodzieży z klas VII. Wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spotkania organizacyjne odbędą się w połowie września.
 
9. Kustosz z Sanktuarium w Płokach zaprasza na uroczystości odpustowe, które rozpoczną się w najbliższym tygodniu. Szczegółowy plan znajduje się w gablotce parafialnej i na stronie internetowej parafii Płoki.  
 
10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.  
 
11. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.