24 Niedziela zwykła - 13 września 2020 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie wczorajszego „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją. Zapraszamy już teraz na kolejne, ostatnie już w tym roku, czuwanie, które odbędzie się 17 października br.
 
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
- we wtorek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
- w środę, 16 września - wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
- w piątek – 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika,  Patrona Polski.
 
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. W dniach 4 - 11 października przeżywać będziemy w naszej wspólnocie czas Misji św. Szczegółowy program dostępny jest przy wyjściach z kościoła. Bardzo prosimy o zabranie i zapoznanie się z nim i już teraz zapraszamy do udziału. 
 
5. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki w godz. 16.00 – 17.00. Bardzo prosimy wszystkich, którzy pragną załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej, o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.
 
6. Dzisiaj, po każdej Mszy św., w zakrystii można jeszcze odebrać deklaracje na zapisy do przygotowania do Pierwszej Komunii św. dla rodziców dzieci z klas III, oraz deklaracje na zapisy do przygotowania do bierzmowania dla młodzieży z klas VII. Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII odbędzie się w środę, 16 września, po wieczornej Mszy św. w bazylice, zaś rodziców dzieci z klas III odbędzie się w czwartek, 17 września, również po Mszy św. wieczornej w bazylice.
 
7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na inwestycje  w naszej parafii.
 
8. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2021 r. zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św.
 
9. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.