26 Niedziela zwykła - 27 września 2020 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 28 września - wspomnienie św. Wacława, męczennika,
- we wtorek, 29 września - święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
- w środę, 30 września - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
- w czwartek, 1 października - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
- w piątek, 2 października - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. 
                                          
2. We wtorek, 29 września, o godz. 11.00 w naszej bazylice święcenia biskupie przyjmie nasz współbrat, salwatorianin, ks. Karol Kulczycki, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka biskupem w diecezji Port Pirie, w południowej Australii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej szczególnej uroczystości, a osobę Księdza Biskupa – nominata polecamy Waszej modlitewnej pamięci. Transmisję z uroczystości przeprowadzi Telewizja Trwam.
 
3. We wtorek, ze względu na uroczystość święceń biskupich, nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i nie będzie możliwości korzystania ze stałego konfesjonału w godz. 10.00 – 12.00.
 
4. W środę o godz. 17.45  zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.
 
6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału. 
 
7. Chorych i starszych parafian odwiedzimy  w najbliższy piątek, 2 października, od godz. 9.00. 
 
8. W przyszłą niedzielę, 4 października rozpocznie się w naszej wspólnocie czas Misji św., który będzie trwać do niedzieli, 11 października. Szczegółowy program dostępny jest na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła, a także na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy o zabranie i zapoznanie się z nim i już teraz zapraszamy do udziału. Informacje na temat Misji św. są również dostępne na profilu parafii na facebooku. Polecamy także sprawę Misji św. Waszej modlitewnej pamięci.
 
9. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2021 r. Zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
10. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.