27 Niedziela zwykła - 04 października 2020 r.

Dzisiaj rozpoczyna się w naszej wspólnocie czas Misji św., który będzie trwać do niedzieli, 11 października. Szczegółowy program dostępny jest na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła, a także na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do licznego udziału i skorzystania z tego szczególnego czasu Bożej łaski. Informacje na temat Misji św. oraz zaproszenia na poszczególne dni, są dostępne także na profilu parafii na facebooku. Tam również będą prowadzone transmisje z wieczornych Mszy św. i nabożeństw misyjnych. Polecamy wciąż sprawę Misji św. Waszej modlitewnej pamięci.
 
2. W czasie Misji św. nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 
3. We wtorek, 29 września, w naszej bazylice miała miejsce uroczystość święceń biskupich naszego współbrata, salwatorianina, ks. Karola Kulczyckiego, ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka biskupem w diecezji Port Pirie, w południowej Australii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.
 
4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 5 października - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
- w środę, 7 października - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Różańcowej,
- w piątek, 9 października - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. 
                                          
 
5. W przyszłą niedzielę, 11 października, pod hasłem: „Totus Tuus” przeżywać będziemy XX Dzień Papieski. W tym dniu po każdej Mszy św. prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek, przeznaczonych na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 
6. Ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii, w miesiącu październiku, zbierane będą wyjątkowo nie w II, ale w III niedzielę miesiąca, tzn. 18 października.
 
7. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2021 r. Zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
8. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.