28 Niedziela zwykła - 11 października 2020 r.

1. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną bardzo prosimy o przestrzeganie w naszej świątyni obowiązujących norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.   
 
2. Dzisiaj pod hasłem: „Totus Tuus” przeżywamy XX Dzień Papieski. W związku tym po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek, przeznaczonych na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek, 13 października - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
- w czwartek, 15 października - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
- w piątek, 16 października - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
- w sobotę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. 
 
4. W sobotę, 17 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Rozpocznie je Droga Krzyżowa o godz. 19.00. O godz. 20.00 odmówimy część bolesną różańca. Mszy św. o godz. 21.00 i procesji przewodniczyć będzie ks. bp Jan Kopiec z Gliwic. O godz. 23.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i część chwalebna różańca. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Z Różańca o godz. 20.00 i Mszy św. o godz. 21.00 oraz procesji będzie prowadzona transmisja. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 
5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. W sobotę, 17 października, ze względu na czuwanie fatimskie, nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.
 
6. W związku ze zbliżającą się decyzją Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącą tzw. „przesłanki eugenicznej”, Metropolita Krakowski zaprasza do modlitwy o ochronę każdego poczętego życia. Można to uczynić odmawiając specjalną Nowennę, która trwać będzie od 13 do 21 października. Pomoce i materiały są wyłożone na stolikach przy wyjściach z bazyliki.
 
7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 
8. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2021 r. Zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
9. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.