29 Niedziela zwykła - 18 października 2020 r.

1. W związku z obecną sytuacją epidemiczną Metropolita Krakowski, Ks. Abp Marek Jędraszewski, udziela do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. poprzez transmisje internetowe lub telewizyjne.
 
2. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną bardzo prosimy o przestrzeganie w naszej świątyni obowiązujących norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowanie bezpiecznej odległości. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki, w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 190 osób.     
                           
3. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie wczorajszego „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją.
 
4. W ubiegłą niedzielę, w ramach zbiórki ofiar do puszek, przeznaczonych na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 1 710 zł. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
5. Składamy podziękowania za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne  w naszej parafii.
 
6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek, 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej,
- w czwartek, 22 października - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 
7. W czwartek, 22 października, po Mszy św. wieczornej w bazylice, zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 
8. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Wszystkich uczestniczących w nabożeństwach różańcowych zachęcamy także do udziału we Mszy św. o godz. 18.00.
 
9. Po zmianie czasu z letniego na zimowy, która nastąpi w przyszłą niedzielę, od poniedziałku, 26 października, nastąpi zmiana porządku Mszy św. odprawianych w dni powszednie w naszej bazylice. Od poniedziałku do soboty Msze św. będą odprawiane rano  o godz. 8.00, a nie jak dotąd o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Porządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.
 
10. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2021 r. Zachęcamy do wsparcia także 
w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
11. W miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 8.00, odprawionych zostanie 30 Mszy św. zbiorowych za zmarłych polecanych w wypominkach. W ich intencji będziemy się także modlić każdego dnia w modlitwie różańcowej. Kartki wspominkowe znajdują się przy wyjściach z kościoła. Wypełnione można składać w zakrystii.
 
12. W zakrystii można także składać wypominki roczne. Msze św. za poleconych w nich zmarłych odprawiane będą w pierwsze niedziele miesiąca, począwszy od stycznia 2021 r.
 
13. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów 
w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.