30 Niedziela zwykła - 25 października 2020 r.

1. W związku z obecną sytuacją epidemiczną Metropolita Krakowski, Ks. Abp Marek Jędraszewski, udziela, do odwołania, dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. poprzez transmisje internetowe lub telewizyjne.
 
2. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną bardzo prosimy o przestrzeganie w naszej świątyni obowiązujących norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowanie bezpiecznej odległości. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki, w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 190 osób.    
 
3. Od jutra nastąpi zmiana porządku Mszy św. odprawianych w dni powszednie w naszej bazylice. Od poniedziałku do soboty Msze św. będą odprawiane rano  o godz. 8.00, a nie jak dotąd o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Porządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.
                      
4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w środę, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. 
 
5. W miesiącu październiku swoje imieniny obchodzili: ks. Edward – przełożony naszej wspólnoty, ks. Tadeusz i ks. Artur. Msza św. w intencji Solenizantów odprawiona zostanie w  środę, 28 października, o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 
6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. 
 
7. W bieżącym roku, ze względu na stan epidemii, nie tylko w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, ale przez cały miesiąc listopad, można zyskać odpust zupełny, ofiarowany za zmarłych. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. 
 
8. W miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 8.00, odprawionych zostanie 30 Mszy św. zbiorowych za zmarłych polecanych w wypominkach. W ich intencji będziemy się także modlić każdego dnia w modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Kartki wspominkowe znajdują się przy wyjściach z kościoła. Wypełnione można składać w zakrystii.
 
9. W zakrystii można także składać wypominki roczne. Msze św. za poleconych w nich zmarłych odprawiane będą w pierwsze niedziele miesiąca, począwszy od stycznia 2021 r.
 
10. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2021 r. Zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
11. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.