28 Niedziela zwykła - 10 października 2021 r.

1. Dzisiaj pod hasłem: „Nie lękajcie się”, przeżywamy XXI Dzień Papieski. Z tej racji po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek, przeznaczonych na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 11 października – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Zbawiciela, głównej Patronki Zgromadzenia Salwatorianów,
- w środę, 13 października - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
- w piątek, 15 października - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
- w sobotę, 16 października - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 
3. W sobotę, 16 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Rozpocznie je Droga Krzyżowa o godz. 19.00. O godz. 20.00 odmówimy część bolesną Różańca. Mszy św. o godz. 21.00 i procesji przewodniczyć będzie ks. bp Jan Kopiec z Gliwic. W czasie procesji poświęcona zostanie nowa figura Jezusa Miłosiernego w naszym przyklasztornym parku. O godz. 23.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i część chwalebna różańca. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Z Różańca o godz. 20.00 i Mszy św. o godz. 21.00 oraz procesji będzie prowadzona transmisja. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 
4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. W sobotę, 16 października, ze względu na czuwanie fatimskie, nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.
 
5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzić będzie przełożony naszej wspólnoty zakonnej, ks. Edward. Msza św. w Jego intencji odprawiona zostanie we wtorek, 12 października, o godz. 18.00. zapraszamy do udziału i modlitwy. 
 
6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na inwestycje w naszej parafii. 
 
7. Pilnie poszukiwana jest osoba, która podjęła by się sprzątania naszego kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.
 
8. W zakrystii są do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne na 2022 rok.
 
9.      Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia