29 Niedziela zwykła - 17 października 2021 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie wczorajszego „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją.
 
2. W ubiegłą niedzielę, w ramach zbiórki ofiar do puszek, przeznaczonych na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 1 750 zł. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 18 października - święto św. Łukasza, ewangelisty,
- w środę, 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej,
- w piątek, 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego Patrona Województwa Małopolskiego.
 
4. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Wszystkich uczestniczących w nabożeństwach różańcowych zachęcamy także do udziału we Mszy św. o godz. 18.00.
 
5. W czwartek, 21 października, na zakończenie nabożeństwa różańcowego, będziemy się modlić także przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach poleconych Jego wstawiennictwu. Zapisane dziękczynienia, prośby i ofiary można składać do skarbony umieszczonej pod popiersiem bł. Franciszka, znajdującym się w kaplicy w lewej nawie kościoła.
 
6. W miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 8.00, odprawionych zostanie 30 Mszy św. zbiorowych za zmarłych polecanych w wypominkach. W ich intencji będziemy się także modlić każdego dnia w modlitwie różańcowej. Kartki wspominkowe znajdują się przy wyjściach z kościoła. Wypełnione można składać w zakrystii.
 
7. W zakrystii można także składać wypominki roczne. Msze św. za poleconych w nich zmarłych odprawiane będą w pierwsze niedziele miesiąca, począwszy od stycznia 2022 r.
 
8. W zakrystii są do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne na 2022 rok.
 
9. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.