6 Niedziela Wielkanocna - 22 maja 2022 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św., przed bazyliką, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, prowadzi kiermasz, na którym sprzedawane są dewocjonalia i ozdoby wykonane ręcznie, z drzewa oliwnego,  przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających. Zachęcamy do odwiedzenia tego stoiska.
 
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
- w czwartek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,
 
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17.40. 
 
4. W najbliższą sobotę, 28 maja, o godz. 10.00, w naszej bazylice, Ks. Bp Karol Kulczycki, salwatorianin, biskup diecezji Port Pirie, w południowej Australii, udzieli święceń kapłańskich 3 diakonom salwatoriańskim. Kandydatów do święceń pragniemy polecić waszej modlitewnej pamięci. Z uroczystości święceń prowadzona będzie transmisja. 
 
5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 
6. Przy wyjściach z kościoła znajdują się karteczki na Msze św. zbiorowe w intencjach polecanych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane będą w naszej bazylice przez cały miesiąc czerwiec, o godz. 8.00. Intencje można składać w zakrystii. 
 
7. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy najlepsze życzenia.