Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 29 maja 2022 r.

1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych, które odprawiane są o godz. 17.40. 
 
2.    W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
- w środę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika,
- w piątek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.
 
3. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który w szczególny sposób jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane będą każdego dnia o godz. 17.40.
 
4. W czwartek, po wieczornej Mszy św., (około 18.40), w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, odbędzie się spotkanie dla klas VII.
 
5. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z sakramentalną posługą w piątek, 3 czerwca, od godz. 9.30. 
 
6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 
7. W sobotę, 4 czerwca, o godz. 19.00, w parafii św. Barbary w Trzebini – Krystynowie, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób pragnących uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. Uczestniczyć mogą wszyscy, którzy w lipcu 2023 r. będą mieli ukończone 14 lat. Osoby niepełnoletnie proszone są o przybycie z opiekunami. 
 
8. Przy wyjściach z kościoła znajdują się karteczki na Msze św. zbiorowe w intencjach polecanych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane będą w naszej bazylice przez cały miesiąc czerwiec o godz. 8.00.  Intencje można składać w zakrystii. 
 
9. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach obędą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.