11 Niedziela zwykła - 12 czerwca 2022 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
   - w poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
   - w wtorek, 14 czerwca - wspomnienie   bł. Michała Kozala,  biskupa i męczennika,
   - w piątek, 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 
3. W środę, 15 czerwca, w kościele pw. św. Barbary w Trzebini - Krystynowie, dziewięcioro przedstawicieli młodzieży z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy ich modlitewnej pamięci. 
 
4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego, jedynie Msza św., która zwyczajowo jest odprawiana o godz. 11.30, zostanie odprawiona bezpośrednio po zakończeniu procesji. 
 
5. W uroczystość Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z gorącą prośbą o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. O przygotowanie I ołtarza, na skrzyżowaniu przy ul. Głowackiego 17, prosimy mieszkańców Bereski i ul. Głowackiego, o przygotowanie II ołtarza, obok bloków, prosimy mieszkańców ul. Kopernika i bloków, o przygotowanie III ołtarza, przy bramie klasztornej, prosimy mieszkańców Rafinerii, ul. Kościuszki i ul. Dąbrowskiego, o przygotowanie IV ołtarza, przy grocie, prosimy mieszkańców ul. Długiej i Miechowa. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza Pierwszokomunijne, do sypania kwiatów. Z Mszy św. o godz. 10.00 i procesji prowadzona będzie transmisja. 
 
6. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które będą odprawiane na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00.
 
7. W sobotę, 18 czerwca, zapraszamy na kolejne w tym roku czuwanie fatimskie. Rozpocznie je Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Mszy św. o godz. 21.00 i procesji przewodniczyć będą neoprezbiterzy salwatoriańscy, którzy przed dwoma tygodniami przyjęli w naszej bazylice święcenia kapłańskie. Księża neoprezbiterzy udzielą także prymicyjnego błogosławieństwa. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. W czuwaniu będzie także można uczestniczyć poprzez transmisję internetową. W związku z czuwaniem fatimskim w sobotę nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
 
8. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta suma odpustowa, z procesją Eucharystyczną, zostanie odprawiona o godz. 11.30. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Sławomir Soczyński, Konsultor Prowincjalny Polskiej Prowincji Salwatorianów. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 
9. Rada Osiedla „Salwator” zaprasza  na Piknik Rodzinny, który odbędzie się dzisiaj w godz. 13.00 – 17.00 na Placu koronacyjnym. Szczegóły na plakatach.
 
10. W zakrystii jest też do nabycia specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone tajemnicy Eucharystii. Zachęcamy do lektury
 
11. Wszystkim  parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli, a Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia. 
 
12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłe parafianki: śp. Marię Zawada, zamieszkałą przy ul. Rafineryjnej, Halinę Piskorz, zamieszkałą przy ul. Bereski i Teresę Anczyk, zamieszkałą przy ul. Lipcowej. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…