12 Niedziela zwykła - 19 czerwca 2022 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Sławomira Soczyńskiego, Konsultora Prowincjalnego Polskiej Prowincji Salwatorianów, który głosi dziś Słowo Boże i przewodniczyć będzie sumie odpustowej, która odprawiona zostanie o godz. 11.30.
 
2. Z racji dzisiejszej uroczystości zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego, który można uzyskać pod warunkami: stan łaski uświecającej, Komunia św., modlitwa Ojcze nasz oraz dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.
 
3. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tej uroczystości, która była wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem osób, które przygotowały ołtarze na trasie procesji. Dziękujemy Panom niosącym baldachim, dziękujemy Panu Organiście, Paniom z Sodalicji Mariańskiej, służbie liturgicznej i dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy Państwu Martynie i Jakubowi za przeprowadzenie transmisji z uroczystości. Za wszelkie dobro składamy stokrotne „Bóg zapłać”. Msze św. w intencji wszystkich przygotowujących ołtarze zostaną odprawione na zakończenie oktawy Bożego Ciała, w czwartek, 23 czerwca, o godz. 18.00.
 
4. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które będą odprawiane na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W szczególny sposób zapraszamy w czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu, na zakończenie Mszy św., będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wianków i ziół.
 
5. Pragniemy także serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie wczorajszego „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją.
 
6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są każdego dnia o godz. 17.40.
 
7. We wtorek, 21 czerwca, zapraszamy również na kolejną nowennę przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach poleconych Jego wstawiennictwu. Zapisane dziękczynienia, prośby i ofiary można składać do skarbony umieszczonej pod popiersiem bł. Franciszka, znajdującym się w kaplicy w lewej nawie kościoła.
 
8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
   - we wtorek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
   - w czwartek, 23 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
   - w piątek, 24 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
   - w sobotę, 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 
9. W piątek, z racji przypadającej uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 
10. W piątek, 24 czerwca, od godz. 9.30, po raz ostatni przed wakacjami odwiedzimy chorych parafian z sakramentalną posługą.
 
11. W środę, 29 czerwca, przypada 60 rocznica święceń kapłańskich ks. Tadeusza Sołtysa. Jubilat dziękczynną Mszę św. odprawi w przyszłą niedzielę, 26 czerwca, o godz. 11.30. Zapraszamy do licznego udziału i modlitwy.
 
12. Decyzją Prowincjała Salwatorianów, z dniem 30 czerwca, swoją posługę w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej kończy br. Sokol Gilaj. Br. Sokolowi pragniemy podziękować za posługę i obecność pośród nas w przyszłą niedzielę, 26 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 11.30.
 
13. W zakrystii jest do nabycia specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone tajemnicy Eucharystii. Zachęcamy do lektury
 
14. Wszystkim  parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli, a Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.