16 Niedziela zwykła - 17 lipca 2022 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją. 
 
2. W czwartek, 21 lipca, przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie bł. Franciszka Marii od  Krzyża Jordana, założyciela Salwatorianów. O godz. 17.45 zapraszamy na nowennę przez wstawiennictwo bł. Franciszka, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach poleconych Jego wstawiennictwu. Zapisane dziękczynienia, prośby i ofiary można składać do skarbony umieszczonej pod popiersiem bł. Franciszka, znajdującym się w kaplicy w lewej nawie kościoła.
 
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy także:
   - w poniedziałek, 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera,
   - w piątek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny,
   - w sobotę, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
   
4. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., modlić się będziemy w intencji kierowców i poświęcimy samochody, z racji wspomnienia św. Krzysztofa. 
 
5. Zbliża się miesiąc sierpień, poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Przez cały miesiąc sierpień, w intencjach polecanych wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, będą odprawiane Msze św. Przy wyjściach z kościoła leżą karteczki, na których można zapisywać swoje intencje. Wypisane można składać w zakrystii. 
 
6. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.
 
7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: śp. Romana Tomczyka, zamieszkałego przy ul. Fabrycznej i śp. Bronisława Klimczaka, zamieszkałego przy ul. Prusa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…