17 Niedziela zwykła - 24 lipca 2022 r.

1. Dzisiaj, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. nastąpi modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie samochodów. Wszystkich, którzy pragną, by poświęcić ich pojazdy, prosimy o pozostanie w kościele, a następnie, po modlitwie, o udanie się do swoich samochodów. Kapłan podejdzie do każdego samochodu i dokona poświęcenia.
 
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
   - w poniedziałek, 25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła,
   - we wtorek, 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,
   - w piątek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. Zbliża się miesiąc sierpień, poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Przez cały miesiąc sierpień, w intencjach polecanych wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, będą odprawiane Msze św. Przy wyjściach z kościoła leżą karteczki, na których można zapisywać swoje intencje. Wypisane można składać w zakrystii. 
 
5. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.
 
6. W dniach od 6 do 11 sierpnia odbywać się będzie piesza pielgrzymka archidiecezji krakowskiej na Jasną Górę. Jak co roku grupa z Trzebini pragnie uczestniczyć w tej wędrówce, zanosząc przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej intencje ważne dla siebie, dla parafii i całego naszego dekanatu.Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą w przyszłą niedzielę, 31 lipca, w parafii św. Piotra i Pawła w Trzebini po Mszach św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 11.00; w parafii Niepokalanego Serca NMP w Trzebini - Sierszy po Mszach św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30, oraz w parafii św. Barbary w Krystynowie po Mszach św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Dodatkowo w parafii w Krystynowie od 1 do 5 sierpnia w godz. od 18.30 do 19.30 W ramach przygotowań do pielgrzymki w przyszłą niedzielę przy wyjściach z kościoła wystawione będą koszyczki do których będzie można składać ważne dla siebie intencje, w których modlić się będą pielgrzymi, a także przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na organizację pielgrzymki.Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.