18 Niedziela zwykła - 31 lipca 2022 r.

1. We wtorek, 2 sierpnia, we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny, tzw. Odpust Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu to: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Ponadto wymagane jest wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
 
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, prezbitera,
- w sobotę, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
 
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zaś w piątek o godz. 17.45 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 
5. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Przez cały miesiąc sierpień, w intencjach polecanych wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, będą odprawiane Msze św. Przy wyjściach z kościoła leżą karteczki, na których można zapisywać swoje intencje. Wypisane można składać w zakrystii. 
 
6. Dzisiaj, po każdej Mszy św., przy wyjściu z kościoła można składać intencje, które chcemy polecić modlitwie pielgrzymów zdążający na Jasną Górę, a także złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na organizację pielgrzymki.
 
7. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.