23 Niedziela zwykła - 10.09.2017

1. Witamy w naszym Sanktuarium wszystkich parafian, gości i sympatyków naszego kościoła.
2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który się rozpoczyna. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach .

3. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni którzy wprowadzają pokój…”. Módlmy o prawdziwy, Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie

4. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie rodziców i dzieci z klas III rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii św. w maju 2018 roku.

5. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (tj. piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

6. W piątek na wieczorną Mszę św. i po Mszy św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy będą kontynuować drugi rok przygotowania.

7. W sobotę będzie miało miejsce kolejne w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 19.00 Drogą Krzyżową. Gorąco wszystkich zapraszamy. Na czuwaniu modlić się będziemy o pokój.

8. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie

9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

10. Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.