6 Niedziela zwykła - 11.02.2018

1.    Dzisiejsza, szósta niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post. W poniedziałek i wtorek na 16.40 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające. Prosimy w sposób szczególny Sodalicję Mariańską i Apostolstwo Modlitwy Mężczyzn.

2.    Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: 7.00, 9.00 i 17.00. Składka z Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele jałmużny postnej dla ubogich.

3.    Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

4.    W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 17.15. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

5.    Składka zbierana podczas Gorzkich Żali jak i puszka na ofiary z tyłu kościoła przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary z puszki „dla biednych” będą przeznaczone na pomoc w formie bonów dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

6.    Przy wyjściach z kościoła znajdują się karteczki na Msze św. zbiorowe do św. Józefa odprawiane przez cały marzec w naszej bazylice. Intencje można składać w zakrystii

7.    Informujemy, że rekolekcje parafialne odbędą się przez trzy kolejne niedziele Wielkiego Postu: 25 lutego, 4 i 11 marca. Szczegóły i tematyka rekolekcji na plakatach i w biuletynie za tydzień.

8.    Od środy 14 lutego do 12 maja w naszej parafii praktykę diakońską odbędzie dk. Mario Lainez SDS z naszego WSD Salwatorianów w Bagnie. Polecamy dk. Mario państwa modlitwie.

9.    Firma POLREMACO Sp. z o. o. Poszukuje robotników budowlanych (przy robotach związanych z modernizacją linii kolejowej LK 133) Praca w miejscowości Trzebinia – Balin Kontakt na ulotkach przy wyjściu z bazyliki , w Echo Bazyliki jak również na plakacie w gablotce

10.    Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary na tacę.