1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

1. Witamy na teranie naszej parafii i we wspólnocie zakonnej dk. Mario Laineza SDS, który od 14 lutego do 13 maja będzie w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. Życzymy dk. Mario owocnego przeżycia praktyki i dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Dk. Mario pochodzi z Hondurasu i studiował w naszym WSD Salwatorianów w Bagnie. Polecamy go Państwa modlitwie

2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Drodze Krzyżowej w piątek: o godz. 16.00; w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

4. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali jak i puszka na ofiary z tyłu kościoła przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. W zakrystii do nabycia baranki na stół wielkanocny. Część ofiar z baranków przeznaczona jest na pomoc biednym i potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Ofiary ze skarbonki dla ubogich będą przeznaczone na bony, które będą wydawane po piątej niedzieli WP. Prosimy o wsparcie i pomoc.

5. Podczas niedzielnego spotkania z wiernym na modlitwie Anioł Pański Franciszek ogłosił specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany 23 lutego, a zatem w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. W tej intencji będzie odprawiana Droga Krzyżowa w naszej bazylice

6. Od przyszłej II niedzieli wielkopostnej, w naszej parafii przez trzy kolejne niedziele będą trwały rekolekcje w nieco zmienionej formie. Nauki rekolekcyjne wygłosi w ramach homilii niedzielnych ks. Marek Gadomski SDS.

7. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Kościoła. Jest to Niedziela „Ad Gentes” wspierająca ten cel.

8. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.