5 Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018

1. Jutro -w poniedziałek 19 marca - będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię szczególnie s. Józefę, która posługuje w naszym biurze i w zakrystii. Msza św. imieninowa jutro w poniedziałek o godz. 7.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.15, natomiast na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.00.

3. W kancelarii parafialnej w ramach pomocy przedświątecznej w poniedziałek od 8.30 do 9.30 będą wydawane bony dla rodzin potrzebujących. Prosimy, aby zgłosiły sie przede wszystkim osoby potrzebujące, rodziny wielodzietne. Ofiary na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu bocznym.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm nastąpi na wszystkich Mszach świętych. Zachęcamy wiernych do przyniesienia palm. Procesja z poświęconymi palmami nastąpi przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 11.30. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, procesja wyruszy sprzed krzyża misyjnego przed kościołem. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.30.

5. W gablocie, przy wyjściach z kościoła jak również na stronie internetowej naszej parafii znajduje się plan liturgii Wielkiego Tygodnia i spowiedzi przedświątecznej. Planujemy w naszym Sanktuarium zorganizować już siódmy raz NOCE KONFESJONAŁÓW.

6. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.