Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 01.04.2018

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2. Pragnę podziękować za pomoc w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych: Panom z Apostolstwa Modlitwy Mężczyzn za pomoc w budowie ciemnicy i grobu, s. Edycie i s. Józefie za wszelkie prace wykonane w kościele. Paniom z Sodalicji Mariańskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła, p. Piotrowi organiście, ministrantom i lektorom za oprawę liturgiczną. Dziekuję za wszelkie zaangażowanie w liturgię podczas Triduum. Gorąco dziękuję dziewczynom spiewającym podczas Triduum, moim współbraciom kapłanom z naszych wspólnot zakonnych za posługę w konfesjonale, przez cały Wielki Tydzień, a także podczas Nocy Konfesjonałów. Dziękuje kapłanom z dekanatu Trzebinia, Chrzanów i Krzeszowice za pomoc w spowiedzi. Dziękuję Ks. Adamowi za posługę słowa. Bóg zapłać.

3. Jutro drugi dzień świat. Msze św. w naszym kosciele wg porządu niedzielnego. Ofiary sa przeznaczone na Uniwersytet JP2 w Krakowie.

4. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z racji oktawy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.

5. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Po wszystkich Mszach św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. również zbiórka do puszek na cele związane z działemi miłosierdzia, w tym roku zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski zbiórka na pomoc kościołowi w Syrii.