Niedziela Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018

 1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu za dar miłosierdzia, za dar sakramentu pokuty. Po każdej dzisiejszej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka na cele Caritasu. Dziś pomoc Kościołowi w Syrii – pomoc dla miasta Aleppo. Nasz parafialny Zespół Caritas udzielił na święta pomocy w formie bonów na zakupy świąteczne w kwocie 3900 zł. Bóg zapłać za ofiary.

2. Jutro, w poniedziałek, 8 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje duchowej adopcji znajdują się przy wyjściach z kościoła. Wypełnione można w poniedziałek złożyć w zakrystii.

3. We wtorek, 10 kwietnia, przypada 8. rocznica katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy wówczas zginęli.

4. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.