3 Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. We wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną ale często wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże. Niech Biblia zajmuje naczelne miejsce w naszej rodzinie.

2. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

3. Za tydzień przed kościołem zbiórka charytatywna na leczenie chorego dziecka niespełna 3 letniego Dominika Bernady z Trzebini. Szerzej na ten temat pisaliśmy w świątecznym numerze Echa Bazyliki. Prosimy o wsparcie materialne dla Dominika.

4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi w Syrii zebrano 1220 pln. Bóg zapłać za ofiary.

5. Składamy serdeczne podziękowanie panom z Apostolstwa Modlitwy za prace wykonane w ubiegłym tygodniu w naszym kościele.

6. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.