5 Niedziela Wielkanocna - 27.04.2018

1. 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

2. W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 w naszej bazylice młodzież gimnazjalna z kl. 2 i 3 gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania. Szafarzem będzie J.E. Bp Damian Muskus z Krakowa. Zapraszamy na tę uroczystość. Polecamy również Państwa modlitwie kandydatów do bierzmowania.

3. Od 1 maja zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane przez cały miesiąc o godz. 17.30 w kaplicy MB Fatimskiej.

4. W czwartek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

5. W piątek od godz. 7.30 odwiedziny chorych.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Św. dla 16 dzieci z naszej parafii. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych będzie w piątek o godz. 16.00.

7. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.