6 Niedziela Wielkanocna - 6.05.2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej są one odprawiane przez cały miesiąc o godz. 17.30. Trwa biały tydzień dla dzieci, które dziś przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. – 18 dzieci - zapraszamy z rodzicami przez cały tydzień do uczestniczenia w nabożeństwach majowych i Mszach św.

3. Od poniedziałku do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

4. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 lub 18.00

5. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

6. W sobotę - 12 maja - pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. Będzie ono miało charakter wynagradzająco - pokutny. Boga będziemy przepraszać za grzechy nasze i świata. Mszy św. o godz. 21.00 przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. bp Adam Wodarczyk z Katowic. Gorąco i serdecznie zapraszamy na czuwanie. W związku z czuwaniem fatimskim nie będzie w tym dniu nabożeństwa majowego.

7. W sobotę w Płokach o godz. 18.00 Msza św. w intencji o beatyfikacje sługi Bożego Mariana Rapacza. Zaprasza ks. kustosz Piotr Miszczyk z Płok.

8. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.