Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją.

3. Dzisiaj w naszej parafii praktykę kończy diakon Mario Laines SDS, który przez trzy miesiące przebywał w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej. Dziękujmy mu za wszelkie prace, wszelką posługę i zaangażowanie. Życzymy mu dobrego przygotowania do kapłaństwa, dobrego przeżycia rekolekcji. Święcenia kapłańskie przyjmie tu w naszej bazylice w dniu 26 maja o godz. 10.00 z rąk JE bpa Adama Wodarczyka z Katowic. Już dziś zapraszamy. Mszę prymicyjną w naszym kościele ks. Mario odprawi w 27 maja o godz. 11.30.

4. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św.

7. W związku ze zbliżającym się jubileuszem parafii ksiądz proboszcz prosi o kontakt z byłymi ministrantami, którzy w minionych latach od utworzenia parafii służyli w naszej bazylice. Kontakt w zakrystii lub telefoniczny.

8. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia