Zesłanie Ducha Świętego - 20.05.2018

1.  W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Jutro, w poniedziałek, tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele  o godz. 7.00 i 18.00.

2.  W czwartek będziemy obchodzić święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3.  W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 7.00 i 18.00, podczas których przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

4.  Również w sobotę o godz. 10.00 w naszej bazylice odbędą się święcenia kapłańskie diakonów z naszego WSD w Bagnie. Pięciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie wśród nich dk. Mario Lainez SDS, który przebywał w naszej parafii na praktyce diakońskiej. Zapraszamy wiernych na tę uroczystość. Polecamy wszystkich kandydatów do święceń  państwa modlitwie.

5.  Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Już dziś proszę Parafian o zorganizowanie się  i przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach:
•  I ołtarz – obok Pani Kurek - o przygotowanie proszę Parafian z Berezki   i ul. Głowackiego,
•  II ołtarz – obok bloków – proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców bloków i ul. Kopernika,
• III ołtarz – przy ul. Kopernika na bramie klasztornej  – proszę o przygotowanie ołtarza przez mieszkańców rejonu Rafinerii, ul. Kościuszki i Dąbrowskieg,
• IV ołtarz – w grocie klasztornej – proszę o przygotowanie mieszkańców ul. Długiej, Wyspiańskiego, Stasica, Dworcowej. Prosimy o wyrozumiałość  i pomoc i zaangażowanie wszystkich mieszkańców ulic w budowę ołtarzy. Jest to też świadectwo naszej wiary.

6.  W niedzielę 10 czerwca 2018 r. w Uroczystość NSPJ o godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za 60 lat Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini. Będzie jej przewodniczył Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Przypada także 115 rocznica obecności salwatorianów na trzebińskiej ziemi, 110 lat od rozpoczęcia budowy kościoła, 90 lat istnienia domu rekolekcyjnego św. Józefa, 35 lat dzieli nas od konsekracji kościoła, a 5 lat od nadania tytułu bazyliki mniejszej. Obchody jubileuszowe naszej parafii wpisują się w Rok o. Jordana, założyciela salwatorianów, którego setną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku (8 września). Już dziś serdecznie na tę uroczystość wszystkich parafian i sympatyków naszej bazyliki serdecznie zapraszamy.

7.  Bóg zapłać za dziś złożone ofiary. Rodzice bierzmowanych złożyli 1400 zł., a rodzice dzieci pierwszokomunijnych 1800 zł. Bóg zapłać za dobroć serca. W dniu 22 kwietnia podczas zbiórki charytatywnej dla chorego Dominika Bernady zebrano 2490 zł. Rodzice dziękują za wsparcie.

8.  Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.