9 Niedziela zwykła - 3 czerwca - 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna.

2. Dzisiaj także przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała, procesje ze śpiewem litanii po Mszy św. o godz. 18.00. Codziennie rano o godz. 7.00 Msza św. w intencjach poleconych NSPJ. Karteczki z intencjami można składać w zakrystii.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to święto patronalne naszej parafii. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Główne uroczystości odpustowe NSPJ odbędą się w niedzielę 10 czerwca 2018 r. O godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za 60 lat Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini. Będzie jej przewodniczył Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Przypada także 115 rocznica obecności salwatorianów na trzebińskiej ziemi, 110 lat od rozpoczęcia budowy kościoła, 90 lat istnienia domu rekolekcyjnego św. Józefa, 35 lat dzieli nas od konsekracji kościoła, a 5 lat od nadania tytułu bazyliki mniejszej. Obchody jubileuszowe naszej parafii wpisują się w Rok o. Jordana, założyciela salwatorianów, którego setną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku (8 września). Serdecznie na tę uroczystość wszystkich parafian i sympatyków naszej bazyliki zapraszamy. Po Mszy św. uroczysta procesja. Proszę, aby byli obecni dzieci komunijne, dzieci rocznicowe, grupy apostolskie i dzieci sypiące kwiaty.

5. W poniedziałek o g. 16.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej w sali pielgrzyma. Zapraszamy.

6. Bóg zapłać za dziś złożone ofiary. Za tydzień składka inwestycyjna.

7. Polecamy jubileuszowy numer Echa Bazyliki

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.