11 Niedziela zwykła - 17.06.2018

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją.

2. Słowo Boże dziś głosi o. Piotr Antoniuk OFM – neoprezbiter, który po każdej mszy św. udzieli również błogosławieństwa prymicyjnego. O. Piotr został wyświęcony 12 maja w Krakowie. 

3. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Zapraszamy w ciągu dnia do nawiedzenia naszego kościoła, w którym trwa adoracja Najśw. Sakramentu.

4. Przypominamy, że od wakacji tj. dnia 23 czerwca (sobota) zostaje zawieszony konfesjonał stały w godz. 10.00 – 12.00. W czasie wakacji spowiedź tylko rano i wieczorem przed Mszą św.

5. W sobotę będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

6. W ramach Dni Trzebini 22 czerwca 2017 roku, o godz. 20.00 w Ogrodach Bazyliki odbędzie się plenerowe wystawienie operetki „Skrzypek na Dachu” w wykonaniu artystów Teatru Rozrywki w Chorzowie. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie informujemy, że w związku ze spodziewaną dużą frekwencją publiczności mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, za co mieszkańców z góry przepraszamy.

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje. Serdecznie dziękujemy za państwa ofiary i modlitwy.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.