12 niedziela zwykła - 24.06.2018

1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

2. W piątek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W naszym kościele z racji Bazyliki można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. W tym dniu swoje imieniny obchodzą: Ks. Piotr Stawarz – dyrektor CFD, ks. Piotr Ślęczka z CFD oraz nasz pan organista Piotr Kosobudzki. Solenizantom składamy serdeczne życzenia. Msza św. imieninowa będzie odprawiona nieco wcześniej – w środę o godz. 7.00. Zapraszamy.

3. Z racji uroczystości w dniu 29 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartek w godz. od 16.00 do 17.30. W pilnych sprawach (wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe) prosimy o kontakt telefoniczny. Na czas wakacji zostaje także zawieszony Stały Konfesjonał. Spowiedź codziennie tylko przed Mszą św.

5. Zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.

6. Polecamy ostatni numer, numer wakacyjny, Echa Bazyliki, można tam znaleźć wiele artykułów i ogłoszeń związanych z życiem parafii i planowanymi akcjami. Wznowienie wydawania kolejnych numerów nastąpi 2 września br.

7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i dziś złożone ofiary.

8. Decyzją Księdza Prowincjała od dnia 1 lipca br. z naszej wspólnoty odchodzi do pracy w Bielsku Białej ks. Rafał Wagner SDS oraz ks. Marek Gadomski SDS jako wikariusz i przełożony do Węgorzewa. Tym samym przychodzą do naszej wspólnoty: ks. Artur Zając SDS – wikariusz i kapelan więzienia, ks. Damian Kowalski SDS – pomoc duszpasterska oraz kapelan szpitala oraz ks. Marcin Dębkowski SDS – duszpasterz Wolontariatu Misyjnego. Ks. Rafałowi i Ks. Markowi serdecznie dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach.

9. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.