23 Niedziela zwykła - 9.09.2018

1. Witamy w naszym Sanktuarium wszystkich parafian, gości i sympatyków naszego kościoła.

2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który się rozpoczyna. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.

3. We wtorek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 17 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Módlmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

4. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie rodziców i dzieci z klas III rozpoczynające przygotowanie do Pierwszej Komunii św. w maju 2019 roku.

5. W piątek w liturgii będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (tj. sobota) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. 

6. W sobotę będzie miało miejsce kolejne w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 19.00 Drogą Krzyżową. Gorąco wszystkich zapraszamy. Na czuwaniu modlić się będziemy o pokój. 

7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. 

8. Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.