28 Niedziela zwykła - 14.10.2018

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją.

2. Obchodzimy dziś 18 Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka. Na prośbę biskupów dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, codziennie pół godziny przed Msza św. Mało jest na nabożeństwach różańcowych dzieci, dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do Bierzmowania.

4. W intencji Zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych, w miesiącu listopadzie, odprawimy 30 Mszy świętych wspólnych o godz. 7.00 oraz modlić się będziemy na różańcu, połączonym z czytaniem imion zmarłych, o godz. 16.30. Można również składać wypominki roczne. Msze św. będą odprawiane za poleconych zmarłych w pierwsze niedziele miesiąca począwszy od stycznia 2019 roku. Kartki wspominkowe znajdują się przy wyjściach z kościoła. Wypełnione karteczki można składać w zakrystii. Po 1 listopada będzie można zamawiać również Msze św. indywidualne na przyszły rok 2019.

5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. W najbliższych dwóch tygodniach parafia nasza musi zakupić nowy wzmacniacz i mikser mikrofonowy. Ten, który jest obecnie używany, ma już prawie 20 lat. Koszt takiej inwestycji to prawie 7 tys. zł. Prosimy o finansowe wsparcie.

6. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

7. Za dwa tygodnie w niedzielę zmiana czasu. Od poniedziałku 29 października Msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00, a różaniec o 16.30.