Uroczystość poświęcenia kościoła własnego - 28.10.2018

1. W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu za dar naszego kościoła.

2. Od jutra (poniedziałku) Msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00 a różaniec o 16.30.

3. W czwartek Ur. Wszystkich Świętych. Msze święte zostaną odprawione wg porządku niedzielnego. W tym dniu nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu i różańca. W środę wieczorem w naszym kościele Msza św. z Ur. W. Świętych.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych, spełniając następujące warunki: nawiedzenie kościoła lub cmentarza, stan łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada każdy, kto nawiedzi cmentarz i chociaż w myśli pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe.

5. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. modlitwy za ++ poleconych i procesja do grobowca.

6. W piątek od godz. 7.30 odwiedziny chorych.

7. W intencji Zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych, w miesiącu listopadzie, odprawimy 30. Mszy świętych wspólnych o godz. 7.00 oraz modlić się będziemy na różańcu, połączonym z czytaniem imion Zmarłych o godz. 16.30. Kartki wypominkowe znajdują przy wyjściach z kościoła. Wypełnione kartki proszę składać w zakrystii.

8. Polecamy kolejny nr ECHO BAZYLIKI. Egzemplarz przy wyjściu.

9. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia. Życzymy bezpiecznego dotarcia na groby bliskich oraz chrześcijańskiego przeżywania prawdy wiary o świętych obcowaniu.