31 Niedziela zwykła - 04.11.2018


1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.

2. Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą, która w tym roku przypada 19 listopada, Światowym Dniem Ubogich. Tym samym przypomina, że „jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności. Ich ręka wyciągnięta w naszą stronę jest również zaproszeniem do wyjścia z naszych pewności i wygód, i do rozpoznania wartości, którą ubóstwo ma samo w sobie” (Orędzie). W związku z tym ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zwraca się z prośbą, aby w niedzielę – 19 listopada - do skarbon złożyć choćby skromną ofiarę, która zostanie przeznaczona na pomoc z okazji Święta Ubogich oraz na dzieła pomocy w parafii. Niech ta ofiara będzie wyrazem jedności z niosącymi pomoc oraz z tymi, którzy jej często potrzebują. Niech ta jałmużna stanie się owocem łączności wszystkich wiernych krakowskiej archidiecezji.

3. W przyszłą niedzielę ofiary z kopert przeznaczone będą na inwestycje naszej parafii. W najbliższych dniach zostanie zakupiony nowy wzmacniacz mikrofonowy do naszej bazyliki. Koszt to ok. 8 tys. zł.

4. Polecamy kolejny nr biuletynu parafialnego Echo Bazyliki.

5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.