2 Niedziela Adwentu - 9.12.2018

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

2. Jutro rano o godz. 7.00 ks. Marcin Dębkowski odprawi swoja mszę imieninową. Ks. Marcin na co dzień pracuje w wolontariacie misyjnym. Polecamy solenizanta Państwa modlitwie.

3. Roraty są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do liczniejszego uczestnictwa oraz prosimy, aby dzieci przychodziły do świątyni z zapalonymi lampionami.

4. W czwartek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas są do nabycia w zakrystii.

6. Jak co roku pragniemy pomóc w przygotowaniu świąt rodzinom ubogim i wielodzietnym z naszej parafii, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc materialną.

7. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek 14 grudnia od godz. 7.30.

8. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
• 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła