Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny zanieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Jutro, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 17.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. We wtorek, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Od ponad 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie wg grafiku stałego konfesjonału.

6. W niedzielę za tydzień 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak (C + M + B 2019) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Po błogosławieństwie można podejść przed ołtarz i zabrać poświęconą kredę oraz mirrę. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na misje. Chcemy wspomóc misje w Albanii. Parafia nasza jest parafia patronacką dla Parafii Bilaj w Albanii. Do puszek przed kościołem również zbierane będą ofiary na wolontariat misyjny. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne. Słowo Boże w tym dniu wygłosi ks. Marcin Dębkowski SDS, który na co dzień pracuje w wolontariacie misyjnym.

7. Także w niedzielę o godz. 14.00 Msza św. w kaplicy CFD w domu rekolekcyjnym dla grup apostolskich naszej parafii (ministranci, lektorzy Sodalicja Mariańska, Apostolstwo Modlitwy Mężczyzn, Straż Sanktuaryjna, Rada Parafialna)

8. W naszej parafii we wtorek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy. Plan w gablotce i na stronie internetowej parafii.