Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego.

2. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak (C + M + B 2019) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Po błogosławieństwie można podejść przed ołtarz i zabrać poświęconą kredę oraz mirrę. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na misje. Do puszek przed kościołem również zbierane będą ofiary na misje w Meksyku zgodnie z tym co mówił kaznodzieja ks. Marcin.

3. Za tydzień w niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu.

4. Za tydzień ofiary z kopert przeznaczone będą na inwestycje. Może wśród państwa znajdą się tacy, którzy przy rozliczeniu podatku PIT zechcą przekazać ofiarę na parafię, na cele kultu religijnego. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które składacie. To wszystko, co jest wykonane w bazylice, to dzięki ofiarności Waszej.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy.

6. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.