1 Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Drodze Krzyżowej w piątek: o godz. 16.00; w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

3. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali jak i puszka na ofiary z tyłu kościoła przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. W zakrystii do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara to 10 zł. Część ofiar z baranków przeznaczona jest na pomoc biednym i potrzebującym rodzinom z naszej parafii, a część na Caritas. Ofiary ze skarbonki dla ubogich będą przeznaczone na pomoc potrzebującym. Prosimy o wsparcie i pomoc.

4. Od III niedzieli wielkopostnej, w naszej parafii przez trzy kolejne niedziele będą trwały rekolekcje w nieco zmienionej formie. Nauki rekolekcyjne wygłosi w ramach homilii niedzielnych ks. Daniel Kowalski SDS.

5. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.