Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Jutro, w poniedziałek, tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

2. W czwartek będziemy obchodzić święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 7. 00 lub 18.00.

3. W sobotę 15 czerwca kolejne w tym roku czuwanie fatimskie. Będzie ono miało charakter wynagradzająco - pokutny. Boga będziemy przepraszać za grzechy nasze i świata. Mszy św. o godz. 21.00 przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi wikariusz prowincjalny salwatorianów ks. Karol Kulczycki. Gorąco i serdecznie zapraszamy na czuwanie.

4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Już dziś proszę Parafian o zorganizowanie się i przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach:

• I ołtarz – obok Pani Kurek - o przygotowanie proszę Parafian z Berezkii ul. Głowackiego.
• II ołtarz – obok bloków – proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców bloków i ul. Kopernika
• III ołtarz – przy ul. Kopernika na bramie klasztornej – proszę o przygotowanie ołtarza przez mieszkańców rejonu Rafinerii, ul. Kościuszki i Dąbrowskiego
• IV ołtarz – w grocie klasztornej – proszę o przygotowanie mieszkańców ul. Długiej, Wyspiańskiego, Stasica, Dworcowej.
• Prosimy o wyrozumiałość, pomoc i zaangażowanie wszystkich mieszkańców ulic w budowę ołtarzy. Jest to też świadectwo naszej wiary

5. Odpust parafiamy ku czci NSPJ będziemy przeżywali w niedzielę 23 czerwca.

6. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.