Niedziela Trójcy Świętej - 16.06.2019

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w Trzech Osobach.

2. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją.

3. W najbliższy czwartek, 20 czerwca , w liturgii będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

4. W zawiązku z Uroczystością Bożego Ciała przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Po Mszy św. o godz. 10-tej wyruszymy do czterech ołtarzy:

I ołtarz – obok Pani Kurek - o przygotowanie proszę Parafian z Berezki i ul. Głowackiego.
II ołtarz – obok bloków – proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców bloków i ul. Kopernika
III ołtarz – przy ul. Kopernika na bramie klasztornej – proszę o przygotowanie ołtarza przez mieszkańców Rafinerii, ul. Kościuszki i Dąbrowskiego
IV ołtarz – w grocie klasztornej – proszę o przygotowanie mieszkańców ul. Długiej i Miechowa.

Prosimy o wyrozumiałość pomoc i zaangażowanie wszystkich mieszkańców osobom, które zajmują się przygotowaniem ołtarzy. Msza św. z godz. 11.30 zostanie odprawiona po zakończeniu procesji.

5. Zapraszamy dzieci komunijne, rocznicowe oraz najmłodsze do sypania kwiatów podczas Bożego Ciała. W środę po wieczornej Mszy św. będzie próba dla dzieci sypiących kwiaty. Kwiaty można od wtorku przynosić do kościoła.

6. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Zachęcamy Parafian oraz Sympatyków naszego kościoła do uczczenia Bożego Serca. Suma odpustowa połączona z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 11.30. Uroczystość odpustową w tym roku będziemy świętować wcześniej ze względu, że 30 czerwca będzie uroczystość odpustowa w Parafii Św. Piotra i Pawła w Trzebini.

8. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia