Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z polską tradycją kolędy śpiewać będziemy aż do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Do tego czasu pozostaną też w kościele dekoracje bożonarodzeniowe.

2. Kończymy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Dziś od godz. 15.00 odwiedzimy jeszcze te rodziny, które w dniu kolędy były nieobecne, lub zostały przypadkowo pominięte. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów, w których przez wspólną modlitwę upraszaliśmy Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich domowników. Składamy też stokrotne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.

4. W środę, o godz. 16.45, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

5. W czwartek, z racji 16 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św., będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i będzie okazja do uczczenia Jego relikwii.

6. W sobotę, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło także poprzez osobistą modlitwę,

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia