Trzecia Niedziela Wielkanocna - 26 kwietnia 2020

1. W związku z nowymi zarządzeniami władz państwowych od 20 kwietnia podniesiony został limit osób, które mogą przebywać jednorazowo w kościele. Biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki, w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 90 osób. Prosimy jednak o przestrzeganie wszystkich norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. Porządek Mszy św. w niedziele i dni powszednie pozostaje niezmieniony. W dni powszednie od godz. 7.30, a w niedziele od godz. 12.30, do godz. 18.00 jest także wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej modlitwy. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w środę, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy,
- w piątek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,
- w sobotę, 2 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny.

4. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc Maryjny. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane każdego dnia o godz. 17.30.

5. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Potrzebne dane dostępne są na stronie internetowej parafii, w zakładce „kontakt”.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czasie epidemii, w różnej formie, wspierają nas w kosztach utrzymanie naszej świątyni. Ofiary na ten cel można składać do skarbony znajdującej się przy bocznym wyjściu z kościoła, a także poprzez wpłaty na konto parafialne, którego dane umieszczone są na stronie internetowej parafii. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”.

7. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów, a szczególnie nadziei i wiary na przeżywany obecnie czas trudnych doświadczeń.