Niedziela Dobrego Pasterza - 3 maja 2020

1. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki, w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 90 osób. Prosimy jednak o przestrzeganie wszystkich norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. Porządek Mszy św. w niedziele i dni powszednie pozostaje niezmieniony. W dni powszednie od godz. 7.30, a w niedziele od godz. 12.30, do godz. 18.00 jest także wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej modlitwy. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika,
- we wtorek, 5 maja – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera,
- w środę, 6 maja – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,
- w piątek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

4. W związku z przypadającą w piątek uroczystością św. Stanisława, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17.30. Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka w czasie nabożeństw majowych odmawiamy także różaniec w intencji o ocalenie świata od skutków panującej epidemii. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy w tej intencji w naszych rodzinach.

6. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Potrzebne dane dostępne są na stronie internetowej parafii, w zakładce „kontakt”.

7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czasie epidemii, w różnej formie, wspierają nas w kosztach utrzymanie naszej świątyni. Ofiary na ten cel można składać do skarbony znajdującej się przy bocznym wyjściu z kościoła, a także poprzez wpłaty na konto parafialne, którego dane umieszczone są na stronie internetowej parafii. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”.

8. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów, a szczególnie nadziei i wiary na przeżywany obecnie czas trudnych doświadczeń.