Piąta Niedziela Wielkanocna - 10 maja 2020

1. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki, w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 90 osób. Prosimy jednak o przestrzeganie wszystkich norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w czwartek, 14 maja – święto św. Macieja, Apostoła,
- w sobotę, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.

3. W sobotę, 16 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. W obecnej sytuacji odprawione ono zostanie w bardzo uproszczonej formie. Rozpocznie je modlitwa różańcowa o godz. 20.00. O godz. 21.00 odprawiona zostanie Msza św., po której nastąpi śpiew litanii loretańskiej, zakończony eucharystycznym błogosławieństwem. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Leszek Skaliński z CFD w Trzebini, który w tym miesiącu przeżywać będzie swój srebrny jubileusz kapłaństwa. W czuwaniu w bazylice będzie mogło wziąć udział do 90 osób. Wszystkich zapraszamy do duchowej łączności poprzez transmisję internetową. Szczegóły na stronie internetowej parafii. W związku z czuwaniem fatimskim w sobotę nie będzie nabożeństwa majowego.

4. Kustosz sanktuarium w Płokach zaprasza we wtorek, 12 maja, o godz. 18.00, na Mszę św. o beatyfikację Sługi Bożego, ks. Michała Rapacza, sprawowaną w 74 rocznicę Jego śmierci. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17.30. Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka w czasie nabożeństw majowych odmawiamy także różaniec w intencji o ocalenie świata od skutków panującej epidemii. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy w tej intencji w naszych rodzinach.

6. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czasie epidemii, w różnej formie, wspierają nas w kosztach utrzymania naszej świątyni. Ofiary na ten cel można składać do skarbony znajdującej się przy bocznym wyjściu z kościoła, a także poprzez wpłaty na konto parafialne, którego dane umieszczone są na stronie internetowej parafii. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”. W intencji wszystkich darczyńców zostanie odprawiona Msza św. w najbliższą sobotę w czasie czuwania fatimskiego.

8. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów, a szczególnie nadziei i wiary na przeżywany obecnie czas trudnych doświadczeń.