Szósta Niedziela Wielkanocna - 17 maja 2020

1. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, od dnia dzisiejszego, biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki, w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 135 osób. Prosimy jednak o przestrzeganie wszystkich norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. Jutro przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W szczególny sposób pragniemy podziękować Panu Bogu za dar życia i posługi naszego wielkiego Rodaka w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17.30. Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka w czasie nabożeństw majowych odmawiamy także różaniec w intencji o ocalenie świata od skutków panującej epidemii. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy w tej intencji w naszych rodzinach.

4. W najbliższą sobotę, 23 maja, o godz. 10.00, w naszej bazylice, Metropolita Krakowski, Ks. Abp Marek Jędraszewski, udzieli święceń kapłańskich 2 diakonom salwatoriańskim, oraz święceń diakonatu 2 alumnom naszego seminarium. Kandydatów do święceń pragniemy polecić waszej modlitewnej pamięci.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. W przyszłą niedzielę, 24 maja, 30 rocznicę święceń kapłańskich przeżywać będzie ks. proboszcz Jerzy Olszówka. Jubilat jubileuszową Mszę św. odprawi o godz. 11.30. Zapraszamy do udziału i modlitwy.

7. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czasie epidemii, w różnej formie, wspierają nas w kosztach utrzymania naszej świątyni. Ofiary na ten cel można składać do skarbony znajdującej się przy bocznym wyjściu z kościoła, a także poprzez wpłaty na konto parafialne, którego dane umieszczone są na stronie internetowej parafii. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”. W intencji wszystkich darczyńców w czasie wczorajszego czuwania fatimskiego została odprawiona Msza św.

9. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów, a szczególnie nadziei i wiary na przeżywany obecnie czas trudnych doświadczeń.